Historie značky Puma

Společnou činnost na německém trhu v obuvnickém průmyslu započali dva bratři Adolf a Rudolf Dasslerovi. Jejich cílem bylo ruční šití sportovní obuvi o velmi nízké váze. V jejich sportovních botách Gerbruder Dassle Schunkfabrik vystupovali sportovci z celého světa. V roce 1928 se boty bratrů proslavily díky lehké atletice a vítězce na 800 metrů v Amsterdamu – Lina Radke. O 8 let později triumfoval Jessie Owens – americký běžec čtyř zlatých medailí.

Puma AG Rudolf Dassler Sport, zkráceně Puma, je německá společnost specializující se na výrobu sportovního oblečení,vybavení a obuvi. Byla založena Rudolfem Dasslerem roku 1924 a později registrována v roce 1948. Puma je známá jako výrobce fotbalové obuvi a ve své historii sponzorovala mnoho významných fotbalistů jako jsou například Pelé,Diego Maradona,Gianluigi Buffon. Sponzoruje rovněž některé národní fotbalové týmy jako jsou například Italská reprezentace nebo Česká fotbalová reprezentace.

1948 
Po vojně se podnikatelský cesty bratrů Adolfa a Rudolfa Dasslerových pomalu ale jistě rozdělovaly. Další práce se ukázala nemožná jelikož manželka Adolfa ho podvedla s jeho bratrem Rudolfem. Každý si šel svojí vlastní cestou. Adolf založil firmu Adidas (přezdívalo se mu Adi a další 3 písmena požil ze svého příjmení DASsler) a Rudolf založil firmu Puma (Puma se mu přezdívalo mezi ženami). Téhož roku kdy Rudolf založil firmu Puma představuje první originální boty na fotbal – kopačky s názvem ATOM.

1959
Puma se stává rodinnou firmou a Rudolf do své spolupráce připojuje svou ženu a své dva syny.

1970
Boty puma zažívají svůj velká moment na televizních obrazovkách. Mistr světa Pelé si zavazuje své první kopačky Puma King a přitahuje pozornost celého světa.

1972
Puma opět sází na známé sportovce za účelem propagace. Do jejich skupiny se přidává překážkář z Ugandy, který ve speciálních botách od Pumy získává zlato na mistrovství světa v Mnichově.

1976
Firma po smrti Rudolfa dále funguje. V roce 1976 přichází čas ukázat světu technologii, která se stala charakteristickým znakem Pumy. Jde o technologii S.P.A, lehké vyvýšení bot v oblasti paty.  Taková konstrukce měla zabránit napínání achylové šlachy.

1989
Puma už není rodinnou firmou, synové Rudolfa Dasslera prodávají svůj většinový podíl Švýcarské společnosti.

1998
Značka, která vždy sází na sportovce, podepsala výlučný kontrakt s populární teniskou Serenou Williams.

2000
Vznikají boty Puma určené na motorové sporty mezi jinými ve spolupráci se značkou Porsche. V roce 2002 mají svou premiéru tenisky Puma pro závodníky Formule 1 -Puma Speedcat.

2006
Puma se začíná probojovávat do světa mody. Tento směr je velice přirozený. V roce 2006 sportovní boty pro Pumu navrhuje slavný modní návrhář Alexander McQeen.

2015
Ambasadorkou  této značky se stává populární zpěvačka Rihanna, která pro značku tvoří kolekci oblečení a obuvi inspirovanou sportovní modou. To byla třeba do černého, jelikož její projekty se šíří mezi fanynkami mody rychlostí blesku a Puma opět stojí na vrcholu popularity. Další ambasadorkou je Selena Gomez.

Obrat : 3 miliardy eur (2014)
Počet zaměstnanců : 10830 (2014)