Jak rozeznat originál od padělku, aneb naučte se nenaletět podvodníkům

 • Také máte rádi luxusní a značkové oblečení, ale bojíte se, že v ochodě či na internet zakoupíte padělek, zbydou vám oči pro pláč a prázdná peněženka? Poradíme vám pár triků, jak rozeznat originál od padělku a na co si dát při nákupu pozor.

Padělek

 • Padělek, fejk, falzifikát …. říkejme tomu, jak kdo chce, ale jeden rys mají tato slova společný a to je podvod. Podvod na zákazníka, snaha jej oklamat a vymámit z něj nemalou sumu peněz.

Originální zboží

 • Značkové oblečení není záležitostí pár korun a rozhodně nikdo z nás nechce naletět podvodníkům a pochybným prodejcům luxusního zboží. Máte-li možnost navštívit kamennou prodejnu, kde si zboží můžete detailně a důkladně prohlédnout, udělejte to.
 • Všímejte si takových detailů, jako je prošití, lemy, nášivky, loga nebo knoflíky. Může se Vám to jevit jako drobný detail, ale právě tyto detaily skládají celou mozaiku originality.
 • Knoflíky či zipy nesou často u originálů název značky nebo logo, kdežto u fejků tomu tak není. Zipy jsou u originálu těžší. U triček nebo košil poznáte kvalitu také na omak – nekvalitní materiál hodné pruží, je lesklý, věřte, že jej poznáte. Zkuste tričko přiložit naproti oknu, prosvítá-li, držíte v ruce padělek.
 • U originálu je průhlednost tkaniny minimální. Originály jsou propracované do posledních detailů a rozhodně nepoužívají levné materiály. Má-li originální zboží límeček, potom je vždy podšitý a drží svůj tvar. Pánové, chcete-li se předvést a své drahé polovičce koupit originální kabelku, potom i tyto nákupy nesou přesná pravidla. Každá originální kabelka nese své vyražené sériové číslo.
 • Také u padělků se můžete setkat s jakýmsi sériovým číslem, avšak na rozdíl od originálu jdou tato číslo sloupnout nebo jinak lehce odstranit. To se vám u originálu rozhodně nemůže stát.

  Slevy,výprodeje,black friday

 • V dnešní době slev, výprodejů, skvělých akcí, bombastických nabídek a podobných lákadel chce každý výhodně nakoupit, nebo alespoň ušetřit. Sleva jistojistě potěší každého z nás. Ale právě cena zboží je také jedním z důležitých ukazatelů. Určitě se shodneme na tom, že kabelka světoznámé luxusní značky nebude stát tisíc korun. Nabízí-li Vám nějaký prodejce takovou úžasnou cenu, rozhodně utíkejte pryč, protože takový nákup se vám opravdu nevyplatí.
 • Nižší cenu však mohou nabízet eshopy, které se prodejem luxusního zboží zabývají. Lehce nižší cenu mohou mít z toho důvodu, že nemusejí platit pronájem drahých nasvícených prodejen, odborný personál ani gigantické reklamy. Přes eshop si sice zboží nikterak předem nevyzkoušíte a ani neosaháte, ale je to ideální řešení pro časově vytížené zákazníky.
 • V případě nákupu přes eshop jste odkázání na recenze a hodnocení jiných uživatelů. Recenzím a celkovému jménu internetového obchodu věnujte velkou pozornost, ledasco o eshopu napoví.
 • Zjistěte si také, jak dlouho je eshop v provozu a kolik lidí už přes něj nakoupilo. Kolik jich bylo spokojených, co reklamovali ti, kteří nebyli spokojená a jak byla jejich reklamace vyřízena. Všechny tyto informace by měl mít solidní a spolehlivý internetový prodejce volně dostupné. Také věnujte pozornost tomu, zdali najdete na eshopu kontaktní údaje. Spolehlivý prodejce nemá co skrývat a tak se mu vždy dovoláte, či obdržíte zpětný email během několika hodin.
 • Nakupujete-li u nějakého eshopu poprvé, potom zvolte jako způsob úhrady dobírku, tedy platbu až při převzetí zboží. I při nákupu přes eshop máte nárok na odstoupení od smlouvy a to v zákonné lhůtě 14 dnů od převzetí zásilky. V případě spokojenosti s nákupem nezapomeňte napsat pozitivní hodnocení, které je důkazem pro další nové nakupující, kteří se také zatím ještě rozhodují, zdali nakoupit, či nikoliv.