• Založení : 1924
  • Zakladatel : Hugo Boss
  • Sídlo : Metzingen ( Německo )

Hugo Boss AG je německý výrobce pánské i dámské módy a parfémů.

Historie

Společnost založil v roce 1924 v Metzingenu Hugo Ferdinand Boss. Kvůli nepříznivé finanční situaci v Německu se firma v roce 1930 dostala do bankrotu. Před a v průběhu druhé světové války firma poprvé navrhovala a vyráběla uniformy pro příslušníky SA a HJ (hitlerjugend) a později také pro vojáky a důstojníky Wehrmachtu, stejně tak pro ostatní státní složky včetně SS. Sám Hugo Boss byl členem nacistické strany. Po skončení druhé světové války musel Hugo Boss zaplatit vysokou pokutu. Roku 1948 zemřel, firma se však udržela na trhu a specializuje se na výrobu pánských oděvů. Díky novým stylům v pánském odvětví módy získává značný věhlas. Hugo Boss se stává synonymem pro pečlivé a kvalitní zpracování materiálů a celkovou eleganci.

Současnost

V současnosti provozuje Hugo Boss nejméně 6100 prodejních míst ve 10 zemí světa. V roce 1985 společnost vstoupila na burzu. V roce 1991 textilní skupina Marzotto získala za 165 miliónů dolarů 77,5% akcií.

Rozdělení značky Hugo Boss :

Boss Black – široké spektrum elegantního pánského i dámského oblečení včetně doplňků pro příležitosti jako jsou obchodní jednání nebo formální společenské události.

Boss Orange – móda pro volný čas.

Hugo by Hugo Boss – představuje progresivní trendovou řadu určenou pro mladé.

Boss Selection – pánské exkluzivní a designové výrobky

Boss Green – pánské ležérní a sportovní oblečení, zejména pro golf.